Wydarzenia

Sposoby na zimowe chłody i przeziębienia

W czwartek przed feriami przedstawiciele klas 4-6, w ramach zajęć regionalnych, przygotowywali w szkolnej kuchni „leki” na zimowe infekcje według starych „babcinych receptur”. W trakcie spotkania uczniowie zrobili syropy z buraków, cebuli i miodu, majeranku, chrzanu i miodu oraz sezamki z siemienia lnianego. Ponadto przygotowali też bardzo zdrowe i chroniące przed przeziębieniem masło czosnkowe, które z pachnącym i świeżym chlebem bardzo wszystkim smakowało.

Sporządzone przez uczestników zajęć „medykamenty” znajdą swoje miejsce w apteczce, którą tworzymy od początku roku szkolnego w naszej izbie regionalnej.

W związku z tym, że zajęcia odbywały się w tłusty czwartek, nie zabrakło też pysznego deseru w postaci pieczonych jabłek z kruszonką z dodatkiem imbiru i cynamonu.

autor: Justyna Kapusta

  • Posted on Marzec 1, 2015 - 8:56 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™