Wydarzenia

Jedz zdrowo, żyj kolorowo!

„Jedz zdrowo, żyj kolorowo” – takie hasło przyświecało apelowi, który odbył się 15 maja w piątek jako podsumowanie akcji „Śniadanie daje moc”. Został przygotowany przez uczniów klasy 1 a i 1 b. Nawet mieszkańcy nieba zaangażowali się w promowanie zdrowego stylu życia. Dzieci przybrały rolę „Aniołów” i „Diabełków”. „Aniołowie” – zachęcali do sięgania po owoce i warzywa oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ruch plus właściwy sposób odżywiania się daje gwarancję  dobrego samopoczucia i szkolnych sukcesów. Nieskutecznie przeszkadzały im „Diabełki”, które oferowały słodycze, niezdrowe napoje oraz zniechęcały do ćwiczeń fizycznych – zapewniając, że siedzenie przed komputerem jest atrakcyjne i nie wymaga żadnego wysiłku. Na szczęście zwyciężyły połączone siły dobrej woli i chęć zdrowego stylu życia.

Na zakończenie inscenizacji „Aniołowie” rozdali dzieciom jabłuszka i wszyscy z radością zaśpiewali piosenkę finałową: „Zatem raz, dwa, trzy i cztery wyłączamy komputery…”

autor: Zuzanna Bednarz-Paduch

 

  • Posted on Maj 20, 2015 - 2:08 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™