Wydarzenia

Święto Ziół – a więc kolejny program regionalny za nami!

17 czerwca bieżącego roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Leki z ludowej apteki- czyli cenne źródło wiedzy o naszych przodkach”. Na początku imprezy uczniowie klas IV-VI mogli zobaczyć prezentację multimedialną, obrazującą przebieg warsztatów i spotkań odbywających się w trakcie roku szkolnego i prace uczniów w postaci zielników, kalendarzy, przetworów, pachnących woreczków wykonanych przez swych kolegów.

Następnie dzieci w zespołach wykonywały zadania polegające na: przygotowaniu, z otrzymanych produktów, zdrowych przekąsek na bazie ziół, ułożeniu melodii ludowej do tekstów prezentujących właściwości roślin leczniczych oraz przygotowaniu „stroju wybranego zioła”. To właśnie pokaz mody uczniów przebranych za zioła rozpoczął drugą część naszego szkolnego święta. Tu prym wiódł zdecydowanie „mniszek lekarski” z klasy IVa, który z wielką gracją i nonszalancją przechadzał się po naszym czerwonym dywanie, wzbudzając ogólny zachwyt i uznanie ogółu zebranych. Kolejne klasy zaprezentowały swoje piosenki, dwojąc się i trojąc, aby „nadążyć z tekstem za melodią”. Po koncercie nadszedł czas na to, by posilić się co nieco i skosztować koktajlu z truskawek i mięty, kompotu z rabarbaru i miodu, mozzarelli z bazylią i pomidorami, masła czosnkowego i pasty jogurtowej z ziołami. Było pysznie!!!

Wisienką na torcie naszego święta radości i ziół był konkurs wiedzowy dotyczący poznanych ziół i ich właściwości. Uczniowie układali puzzle, rozpoznawali zioła, odpowiadali na pytania. Tegoroczną regionalną rywalizację wygrała klasa IV a, która na swój sukces pracowała cały rok, aktywnie uczestnicząc w warsztatach oraz wykonując gazetki relacjonujące przebieg spotkań. Dodatkowo uczniowie tej klasy świetnie zaprezentowali się na dzisiejszym Święcie Ziół. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich fanów regionalizmu zapraszamy na przyszły rok!!!

autor: Iwona Warmuz

  • Posted on Lipiec 1, 2015 - 9:05 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™