Wydarzenia

Dzień marchewki w przedszkolu

W październiku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Tego dnia wszyscy ubrani byli na pomarańczowo. W Sali również dominował kolor „marchewkowy”. Za główny cel obraliśmy sobie promocję zdrowego odżywiania. Aby zachęcić dzieci do jedzenia marchewki, przygotowano kilka zabaw ruchowych ze śpiewem, zabawy zręcznościowe-zajączki na polu marchewkowym , zabawy orientacyjno – porządkowe z podawaniem marchewki z rąk do rąk oraz zagadki i tańce integracyjne. Największą uwagę dzieci przykuło wyciskanie soku z marchewki. Wszyscy z chęcią degustowali pomarańczowy sok. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy i witaminowy. Po takiej dawce uśmiechu i radości na pewno wszystkie przedszkolaki będą pełne energii, aby walczyć z jesiennymi przeziębieniami.

autor: Monika Kowalska

  • Posted on Październik 20, 2015 - 8:13 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™