Wydarzenia

Wyjazd do Opery Krakowskiej na spektakl „ Dziadek do orzechów”

W dniu 19 stycznia 2018r. klasa 2a dzięki uprzejmości jednego z rodziców  miała możliwość obejrzenia spektaklu „ Dziadek do orzechów”  Piotra Czajkowskiego wystawianego w Operze Krakowskiej.

Ten jeden z najbardziej znanych baletów ma świecie, wprowadził poprzez fabułę i muzykę w atmosferę przygotowania do tego jednego ważnego dnia w roku.

Akcja baletu rozgrywa się w Wigilię , opowiada o przygodach Klary w świecie, w którym ożywają zabawki a księciem zostaje Dziadek do orzechów.

Balet ten to żywa baśń przedstawiająca świat zabaw i marzeń dziecięcych.

Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka, miedzy innymi „ Walc kwiatów”, jeden z najpiękniejszych walców na świecie.  A ponadto bajkowa scenografia i piękne kostiumy.

„Dziadek do orzechów” to opowieść dla dzieci i dorosłych. Balet nie jest łatwą sztuką w odbiorze. Wymaga od widza koncentracji przez cały czas. Ale ilość wrażeń i emocji , których dostarcza jest ogromna. Tego nie da się opisać słowami, to po prostu trzeba przeżyć.

Cieszę się , że moi uczniowie mieli  możliwość obejrzenia tego spektaklu, bycia w operze, bo może  dla wielu był to pierwszy i ostatni raz.

wychow. Małgorzata Kurpiel

  • Posted on Styczeń 25, 2018 - 7:56 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™