Wydarzenia

BÓG SIĘ NARODZIŁ W BETLEJEM MIEŚCIE…– WIECZÓR KOLĘDOWY 2018R.

O Zbawicielu, o Dziecię Boże,

U Twej stajenki otwartych wrót,

Składa dziś Tobie w wielkiej pokorze

Swe serca wierny Twój lud…”

            Różne są sposoby oddawania czci nowonarodzonemu Jezusowi. Jedni śpiewają kolędy – jako kolędnicy, drudzy – stawiają piękne szopki w parafialnych kościołach, kolejni – składają sobie życzenia na organizowanych spotkaniach opłatkowych, a jeszcze inni – przedstawiają jasełka.

U nas w przytkowickiej parafii pielęgnuje się wszystkie te bożonarodzeniowe tradycje. Dlatego też w niedzielę – 28. 01. 2018 r. bardzo wielu mieszkańców zebrało się na zorganizowanym już po raz X WIECZORZE KOLĘDOWYM w szkole w Przytkowicach.

Widzowie, dzięki uczniom klas VII a szkoły podstawowej i młodym aktorom kółka teatralnego z klas III A i B gimnazjum, mieli okazję podążać śladami historii zbawienia. Od czasów raju, grzechu Adama i Ewy, buntu aniołów, poprzez zwiastowanie, czasy króla Heroda, aż po narodzenie Zbawiciela, pokłon pasterzy i mędrców. Nad grą aktorską, dykcją i prezentacją młodzieży czuwały nauczycielki j. polskiego p. Jadwiga Janicka i p. Justyna Kapusta.

Poszczególne sceny przedstawienia jasełkowego oddzielone były śpiewem kolęd chóru szkolno-parafialnego DoMiSol. Chórzystami opiekowali się p. Iwona Kondela (katechetka) i p. organista Stanisław Serwin. Oprawę muzyczną przygotowali i uświetnili grą na instrumentach bracia Gabriel i Piotr Łężniak.

Wspaniała scenografia oraz bogactwo efektów świetlnych i dźwiękowych pomogły widzom przenieść się w ten piękny biblijny świat. Po raz kolejny dobro zwyciężyło, a zło zostało pokonane. „Światem multimediów” kierował ksiądz wikary Jarosław Gawęda ze swoją ekipą, którą tworzyli uczniowie: Jakub Syrek ( kl. VII a) i Mariusz Janik (kl. III B).

Trwający przeszło 1,5 godziny spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń estetycznych i przeżyć duchowych. Pozwolił oderwać się od codzienności i jeszcze raz poczuć atmosferę Świat  Bożego Narodzenia.

     IK

GALERIA

  • Posted on Luty 10, 2018 - 5:37 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™