Wydarzenia

Tadeusz Kościuszko – inżynier, żołnierz, bohater…

„Największym zwycięstwem jest sukces, który odnosimy nad nami samymi.”- pod takim mottem 16 marca odbył się apel na cześć patrona naszej szkoły- Tadeusza Kościuszki. Klasa 6a na wesoło przedstawiła postać patrona szkoły. Apel prezentował jedną z klas, w której uczniowie mieli różne charaktery i upodobania. Uczniowie klasy 6a przebrali się za: kujonów, sportowców, metali… Głównym bohaterem przedstawienia był nauczyciel, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał klasie o historii Tadeusza Kościuszki. Przedstawienie udoskonaliły efekty specjalne ks. Jarosława Gawędy i jego ekipy.

Trochę o patronie… Tadeusz Kościuszko to jeden z wielu polskich bohaterów, których powinniśmy naśladować przede wszystkim w patriotyzmie. Kościuszko bardzo kochał i szanował swoją ojczyznę. Dowodził wieloma armiami, przez co znany był nie tylko w Polsce lecz na całym świecie. W Polakach potrafił obudzić narodową świadomość i w trudnych chwilach poprowadzić ich do walki. Jest osobą w polskich dziejach, której historię powinniśmy przekazywać z pokolenia na pokolenie. Na pamiątkę wielkiego, polskiego patrioty i znakomitego dowódcy usypano kopiec w Krakowie- 34 metry.

Choć przedstawienie nie należało do najdłuższych, miało wielki przekaz. Każdy powinien wiedzieć kim był Tadeusz Kościuszko…

J.N.

GALERIA

  • Posted on Kwiecień 14, 2018 - 10:49 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™