Wydarzenia

Przytkowianie na „Róży dla Jezusa Miłosiernego” w Krakowie.

W sobotę 7.04.2018 – poprzedzającą święto Miłosierdzia Bożego  dzieci i młodzież z parafii Przytkowice uczestniczyła w tańcu  na Rynku Głównym w Krakowie  zwanym Różą dla Jezusa Miłosiernego. To spotkanie ludzi Kościoła krakowskiego jest manifestacją radości z faktu, że Chrystus Zmartwychwstał, ale także zaproszeniem na Niedzielę Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik. Pomysłodawcą tego swoistego happeningu jest Ks. Bogusław Seweryn, proboszcz parafii św. Wojciecha w Osieczanach koło Myślenic i moderator Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. Po raz pierwszy młodzież  wykonała taniec do Pieśni Wielkanocnej w 2010 r.

W tym roku, dzięki inicjatywie ks. wikarego Jarosława Gawędy w taniec na krakowskim rynku zaangażowała się grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii. Tancerze , w liczbie 23, przygotowywali się do występu najpierw na próbach w  szkole, a później wzięliśmy udział w próbie generalnej na hali Wisły. Tam mieliśmy okazję poczuć się jako wspaniała wspólnota ludzi wiary.

Było to dla nas niezwykłe przeżycie, kiedy, przed g. 13.00 stanęliśmy na Rynku krakowskim, aby wspólnie z 450 uczestnikami, ubranymi na biało uczcić Jezusa Miłosiernego tańcem. Po hejnale z wieży Mariackiej, jak potrafiliśmy najlepiej wykonaliśmy pełen wielkanocnej radości taniec. Później odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego (po polsku, angielsku, niemiecku, włosku i francusku). Po wspólnej modlitwie, wszyscy  widzowie zostali zaproszeni do Łagiewnik na obchody Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Znakiem zaproszenia było otrzymanie białej róży.

To był wspaniały dzień. Wspólnie przeżywaliśmy jeszcze raz wielkanocną radość. Wszyscy uczestnicy wyjazdu starali się być dla siebie miłymi i uczynnymi. Starsi (gimnazjaliści) otaczali pomocą młodszych (dzieci  z klasy III szkoły podstawowej), a młodsi mogli czuć się bezpiecznie. Opiekę nad całą grupą sprawowali: ks. Jarosław Gawęda, p. katechetka Iwona Kondela i p. Barbara Kawaler (nauczyciel j. angielskiego). Późnym popołudniem dotarliśmy do Przytkowic.

                                                                                                                                 IK

GALERIA

  • Posted on Kwiecień 15, 2018 - 9:43 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™