Wydarzenia

Przytkowicka młodzież najlepsza w Polsce!

W dniach 31 sierpnia –2 września 2018 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF Konin – Licheń Stary 2018, na których drużyny MDP Przytkowice sekcje dziewcząt i chłopców reprezentowały  województwo Małopolskie. W zawodach brało udział 19 drużyn dziewcząt i 19 drużyn chłopców.

W piątkowy wieczór nasze drużyny wzięły udział w uroczystym otwarciu zawodów, a następnie pokazały swoje umiejętności w konkurencji  „musztra”. Następnego dnia wszyscy udali się na strat, aby walczyć o tytuł Mistrza Polski. Trud ciężkiej pracy włożony w treningi przez całe wakacje przed tak ważnymi zawodami nie poszedł na marne.  Po zakończeniu startów zostały wywieszone listy z wynikami rywalizacji. Doświadczyliśmy łez szczęścia. Okazało się, że w klasyfikacji generalnej dziewczęta z MDP Przytkowice zostały wicemistrzyniami Polski, a chłopcy z naszej jednostki zajęli trzecie miejsce.  Nazajutrz udaliśmy się na Mszę Świętą do Sanktuarium w Licheniu Starym, po czym wzięliśmy udział w oficjalnym zakończeniu zawodów.  Właśnie wtedy dowiedzieliśmy się o naszym kolejnym sukcesie – zostały ogłoszone oficjalne wyniki w konkurencji „musztra”. Drużyna dziewcząt MDP Przytkowice zdobyła tytuł mistrzyń Polski, a nasza drużyna chłopców – wicemistrzów Polski.  Odebraliśmy nagrody i medale, po czym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Spisaliśmy się doskonale. Zajęliśmy czołowe miejsca i zdominowaliśmy zawody, zdobywając cztery okazałe puchary.

Z pełną satysfakcją możemy przyznać, że cele założone przed zawodami zostały w 100% wykonane a czas poświęcony na przygotowanie się do zawodów na tak wysokim szczeblu, nie został zmarnowany. Wyniki, jakie osiągnęliśmy, zapisują nowe karty historii OSP Przytkowice, co cieszy i pozwala wierzyć, że wszystko, co sobie założymy, możemy w przyszłości osiągnąć.

Pragniemy podziękować naszym opiekunom za poświęcony nam czas, cierpliwość i przekazaną wiedzę. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy zaprezentować Małopolskę na Mistrzostwach Polski. O takim sukcesie nawet nie marzyliśmy!