Wydarzenia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Idea święta pojawiła się w 2002 roku. Pluszowy miś Teddy Baer powstał w 1902 r. Pewien sprzedawca zabawek zobaczył w waszyngtońskiej gazecie rysunek, przedstawiający prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, wzbraniającego się przed zastrzeleniem niedźwiadka. Miś Teddy został wykonany na podstawie rysunku i znalazł się na wystawie obok wycinka z gazety z etykietą „Teddy Bear”. Prezydent wyraził zgodę, aby użyczyć swojego spieszczonego imienia misiowi.

Przedszkolaki z Przytkowic długo przygotowywały się do święta. W tym czasie słuchaliśmy opowieści o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Czarnym Nosku i innych wspaniałych misiowych bohaterach, czytanych przez panie pracujące w Bibliotece Szkolnej i Publicznej z cyklu „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii powstania pluszowego misia i zaprezentowaliśmy przyniesioną maskotkę. Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny misia, z którym dzieci pozowały do zdjęcia. W Święto Misia prezentowaliśmy zbiory biblioteczki dziecięcej, powstała wystawa literatury pięknej (bajki, czasopisma, opowiadania, wiersze), gdzie głównymi bohaterami są misie. Śpiewaliśmy piosenki, robiliśmy urodzinowy tort dla solenizanta, bawiliśmy się z misiami, układaliśmy misiowe puzzle i kolorowaliśmy różnorodne obrazki z misiami. Układaliśmy historyjkę obrazkową pt. „Zgubiony miś”. W holu zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych „Nasze misie”. Dzieci degustowały przysmaki misiów.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

autor: nauczycielki przedszkola

GALERIA

  • Posted on Listopad 27, 2018 - 7:19 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™