Wydarzenia

Półkolonia zimowa

Ferie to upragnione i długo wyczekiwane dwa tygodnie zimowego relaksu.
Aby ten czas odpoczynku od nauki nie był dla dzieci nudny, w dniach 14-18.01. w naszej szkole została zorganizowana półkolonia zimowa. Każdego dnia na uczestników czekały inne atrakcje.
Pierwszy dzień spędziliśmy w szkole, zapoznając się z kadrą i integrując się z grupą. Na sali gimnastycznej urządziliśmy rozgrywki sportowe, po których odpoczywaliśmy, grając w gry planszowe.
We wtorek udaliśmy się na basen „Delfin” do Wadowic, gdzie pływaliśmy i korzystaliśmy z wodnych atrakcji.
W środę pojechaliśmy do Wadowickiego Centrum Kultury na film pt. „Misja Yeti”. Przygody dociekliwego naukowca Simona i detektyw Nell wywołały u dzieci wiele emocji i okazały się być bardzo pouczające. Po seansie udaliśmy się do sali zabaw „Fadolandia”, gdzie bawiliśmy się w basenie z piłeczkami, pokonywaliśmy tor przeszkód, graliśmy w cymbergaja.
Najbardziej wyczekiwanym przez uczestników dniem półkolonii był czwartek. W tym dniu odbyła się tzw. „zielona lekcja”, czyli spotkanie z gadami m. in. jaszczurkami, kameleonami, wężami, patyczakami, a nawet skorpionem. Dzieci dowiedziały się o życiu, zwyczajach i upodobaniach wybranych gatunków zwierząt. Odważni ochotnicy (a takich nie brakowało)  mogli dotknąć, a nawet założyć sobie na szyję niektóre okazy.
Spotkanie to wywarło na dzieciach tak duże wrażenie, że stało się ono również motywem przewodnim zajęć artystycznych. Uczestnicy wykonali węże z papierowych talerzyków oraz malowali na folii zwierzęta, które najbardziej im się spodobały.
Na zakończenie półkolonii udaliśmy się do interaktywnego centrum pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. Miejsce zaskoczyło nas najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi: liczne dotykowe ekrany, urządzenia pszczelarskie, a nawet „pszczele kino”. Poprzez zabawę poznaliśmy największe tajemnice pszczół oraz dowiedzieliśmy się, jak ważne są one dla naszego środowiska. Wzięliśmy udział także w warsztatach, podczas których każdy wykonał dwie świece z prawdziwego wosku pszczelego.
Dzięki urozmaiconym, licznym atrakcjom półkolonii każde dziecko z pewnością znalazło coś dla siebie, a wrażenia na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

autor: Aleksandra Tekielak

Galeria >>>

  • Posted on Styczeń 29, 2019 - 9:18 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™