Wydarzenia

PIKNIK PATRIOTYCZNY

                W niedzielne popołudnie, 9 czerwca 2019 r., Mieszkańcy naszej miejscowości, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie zgromadzili się w szkole, by wspólnie uczestniczyć w przygotowanym przez naszą szkołę PIKNIKU PATRIOTYCZNYM.

                Rok szkolny 2018/2019 był szczególny m.in. przez to, że obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Zwieńczeniem różnorodnych obchodów był właśnie piknik, podczas którego m.in. zaprezentowaliśmy działania patriotyczne przeprowadzone w ciągu całego roku szkolnego.

                W czasie imprezy można było podziwiać występy naszych uczniów, które zaskakiwały swym bogactwem i różnorodnością. Był pokaz mody z historią w tle, układ taneczny z szarfami biało-czerwonymi, były piosenki o tematyce patriotycznej, tańce regionalne. Posłuchaliśmy hejnału wykonanego na trąbce, koncertu przygotowanego przez p. Dominika Spradę. Obejrzeliśmy występy cheerleederek, tańce z  zielonej szkoły i te z przedstawienia „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Punktem kulminacyjnym był taniec poloneza, do którego przyłączyli się wszyscy chętni. Mogliśmy też podziwiać musztrę w wykonaniu młodzieży należącej do OSP. Na koniec zobaczyliśmy filmiki, które prezentowały imprezy patriotyczne zorganizowane w naszej szkole.

                W czasie całego programu można było skorzystać z licznych z atrakcji. Trwała loteria fantowa, dzieci świetnie się bawiły na dmuchańcu, można było skorzystać z usługi pomalowania twarzy i otrzymać balonowe zwierzątko. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też przejażdżka konna. O sprawy gastronomiczne zadbali przede wszystkim Rodzice i Uczniowie. Każda klasa przygotowała przerozmaite i przepyszne potrawy, oczywiście w kolorach biało-czerwonych.

                Wszystko to mogło się odbyć dzięki pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli. Trzeba również podkreślić wkład Dyrekcji i Nauczycieli, którzy zadbali o wszystko, abyśmy mogli wspólnie miło spędzić czas.

                Dziękujemy też wszystkim uczestnikom, którzy jak zwykle nas nie zawiedli i licznie zjawili się w tym dniu w naszej szkole.

GALERIA

  • Posted on Lipiec 11, 2019 - 3:07 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™