Wydarzenia

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione w 2013r., aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju  i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom wspaniałej zabawy oraz czerpać radość z bycia przedszkolakiem. Tak też było w naszym przedszkolu.

W tym dniu, wchodząc do przedszkola już od drzwi wejściowych dzieci witała kolorowa dekoracja. W salach odbywały się pogadanki na temat Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzieci oglądały filmy o obchodach tego dnia w innych przedszkolach  w Polsce. Wszystkie dzieci nauczyły się „Hymnu Przedszkolaka” oraz otrzymały okolicznościowe medale. W salach spędzały czas na wspólnej zabawie, malowaniu kolorowanek, ozdabianiu baloników, które mogły na koniec zajęć zabrać do domu.

Na sali gimnastycznej odbyło się integracyjne spotkanie przedszkolaków z wszystkich grup przy zabawach ruchowych. Dzieci wspólnie zaśpiewały „Hymn Przedszkolaka”,  po którym nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi przez przedszkolaków. W salach czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Tego dnia zadowolenie nie znikało z twarzy żadnego dziecka. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.

Anna Kolber

GALERIA

  • Posted on Październik 21, 2019 - 6:28 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™