Wydarzenia

„W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie”

19 listopada 2019 r. uczniowie klas 4, 5 i 6 mieli okazję obejrzeć ciekawy spektakl teatralny „W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie” w wykonaniu Impresariatu Artystycznego „Kalliope”. Przedstawienie miało miejsce w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spektakl oparty był na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. Można było zobaczyć ciekawe, dowcipne i pouczające sceny opowiadające o życiu, czynach bogów i bogiń, a także ludzi i herosów. Wielokrotnie rozlegał się gromki śmiech, gdyż wiele scen było ukazanych w sposób humorystyczny.

 
Mity, które wykorzystano w przedstawieniu to mit o  stworzeniu świata, o Posejdonie, władcy mórz, o Hadesie, władcy królestwa umarłych, o królu Syzyfie, o pomysłowym Dedalu i jego synu, Ikarze, o dzielnym Prometeuszu, o bożku miłości, Erosie, o podstępnej Pandorze, o cudownej nici Ariadny, o silnym Heraklesie. W tej ostatniej historii mogli wziąć udział widzowie, których artyści przebrali za stwory mityczne, które miał poskromić właśnie Herakles.

     Dodatkowo odbył się konkurs: kto silniejszy – przeciąganie liny. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w obu zadaniach.

Według dzieci spektakl był bardzo atrakcyjny, chętnie wsłuchiwali się w prezentowane historie mitologiczne, żywo reagowali na to, co działo się na scenie. Myślę, że na długo zapamiętają to widowisko.

GALERIA

  • Posted on Listopad 25, 2019 - 5:18 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™