Wydarzenia

„Razem na Święta”

W tym roku nasza szkoła w ramach akcji „Razem na Święta” orgaznizowanej przez MEN przygotowała i przeprowadziła kilka akcji.

W grudniu zorganizowaliśmy, jak co roku, akcję „Słodycze dla Dzieci z Domu Dziecka”. Zaangażowanie uczniów i ludzi dobrej woli przerosło nasze oczekiwania. Mogliśmy obdarować dzieci z Domu Dziecka św. Ludwiki w Krakowie mnóstwem słodkich paczek.

Z inicjatywy Księdza Proboszcza koło Caritas i zespół Sami Swoi przy współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowało również Dzień Seniora. Najstarsi mieszkańcy naszej miejscowości mogli uczestniczyć w spotkaniu, na którym przy poczęstunku obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów kl. 5 b, pośpiewali kolędy wraz z zespołem Sami Swoi.

Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w „Mikołajkach” – akcji – „Mikołajkowy dar serca”. Dochód został przekazany na działalność teatru „Na Przekór”, który to przygotowuje spektakle dla wszystkich chętnych uczniów z naszej okolicy.

Ogromnie cieszy, że uczniowie tak chętnie i z wielkim zapałem włączają się w akcje, w których mogą wykazać się sercem, że dostrzegają potrzeby innych i że dobroczynność jest dla nich nie tylko zadaniem ale i przyjemnością.

  • Posted on Styczeń 28, 2020 - 8:24 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™