Wydarzenia

Półkolonia

W pierwszym tygodniu wakacji w odbyła się w naszej szkole półkolonia. Uczestniczyło w niej 20 dzieci, a zajęcia prowadzone były w 2 grupach. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno-artystycznym, jakie zapewniał program półkolonii.
Półkolonie zaczęliśmy od zorganizowania zajęć integracyjnych, gier i zabaw sportowych oraz zajęć plastyczno-technicznych. Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w czterech wycieczkach. Podczas półkolonii poznały walory najbliższej okolicy – byliśmy w Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckoronie. W klasztorze ojców Bernardynów ojciec Przemysław ciekawie opowiadał o historii tego miejsca, a potem dzieci mogły odkryć swoje artystyczne talenty pod czujnym okiem pani Kasi Baran. W Lanckoronie podczas gry terenowej dotarliśmy do Zagrody Ławeczki, gdzie czekało już na dzieci rozpalone ognisko i mnóstwo atrakcji. W Muzeum Zabawki Drewnianej w Stryszawie mogły zobaczyć jak dawniej robiono zabawki i czym ich rówieśnicy się kiedyś bawili. Własnoręcznie pomalowali drewnianą zabawkę, a także świetnie bawili się na przygotowanym obok Muzeum placu zabaw. Ostatnim punktem programu był wyjazd na basen „Delfin” do Wadowic i zabawy w wodzie. Po wysiłku na basenie wybraliśmy się pyszne lody.
Półkolonia umożliwiła dzieciom zabawę i integrację, pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Pozwoliła zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń. Pogoda nam dopisała, a przelotny deszczyk omijał szerokim łukiem. Tydzień minął bardzo szybko na wspaniałych wyprawach i dobrej zabawie.

Galeria zdjęć

Opiekunowie: M.Kuśmierz, A.Nowak

  • Posted on Lipiec 8, 2021 - 11:27 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™