Wydarzenia

Wybory na przewodniczącego SU

                5 października 2021 w naszej szkole obyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą. Każdy kandydat, wyłoniony wcześniej wśród uczniów kl. 7 i 8 przygotował program wyborczy, który został przedstawiony Pani Dyrektor i przez nią zaakceptowany.

Kandydatami w tym roku szkolnym byli:

Eryk Drożdż – kl. 8 a,

Emilia Boryczka – kl. 8 b,

Oliwia Kaleta- kl. 7 a,

Magdalena Typrowicz – kl. 7b.

                Sztab wyborczy kandydatów zebrał podpisy poparcia. Uczniowie postarali się też o plakaty wyborcze, a Oliwia Kaleta i Magdalena Typrowicz przygotowały też oryginalne i ciekawe ulotki, które zostały rozdane wyborcom. 1 października kandydaci zaprezentowali się uczniom kl. 4-8, niektórzy przygotowali nawet upominki.

                5 października 143 uczniów wzięło udział w głosowaniu, po podpisaniu się na liście, otrzymali karty do głosowania, które po wypełnieniu umieścili w urnie wyborczej.

                Komisja wyborcza zliczyła głosy. Okazało się, że najwięcej, bo ponad 56 % głosów otrzymała Oliwia Kaleta i to ona będzie pełnić funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.

GRATULUJEMY OLIWCE I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

  • Posted on październik 12, 2021 - 6:32 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™