Wydarzenia

„Przedszkolak badaczem i odkrywcą” – zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej.

W miniony czwartek dzieci z zerówek po raz kolejny eksperymentowały. Tym razem postanowiliśmy wykonać sztuczny śnieg. Określaliśmy jego właściwości (w odróżnieniu od prawdziwego śniegu, nasz był ciepły), próbowaliśmy lepić śnieżki i bałwanki.
Następnie wykonaliśmy ciecz nienewtonowska. Za tą jakże skomplikowaną nazwą kryje się… świetna zabawa! Ciecz nienewtonowska to niezwykły płyn wykonany ze zwykłych składników: wody i mąki ziemniaczanej. Zachwyca ona swoimi fizycznymi właściwościami nie tylko dzieci.  Eksperymentowanie z cieczą nienewtonowską pozwala poznać jej fascynujące właściwości. To wspaniałe ćwiczenie sensoryczne dla dzieci i doświadczenie, które pozwala poznać prawa fizyki i je łamać: jeśli poddamy ją naciskowi zachowa się jak ciało stałe, pozostawiona swobodnie „zmieni się” w ciecz. Zabawom, śmiechom i wrażeniom nie było końca. Wszystko podczas wspaniałej zabawy!

Co daje dziecku taka zabawa?
Zabawa angażuje zmysł dotyku, propriocepcji, wzroku oraz ćwiczy motoryką małą i koordynację wzrokowo-ruchową. Wykonana z naturalnych składników masa jest bezpieczna.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z eksperymentowaniem w roli głównej!

Dorota Maślanka

GALERIA

  • Posted on grudzień 19, 2021 - 4:46 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™