Wydarzenia

„Szkoła w Chmurze”

Konieczność nauczania na odległość, która spadła na wszystkich bardzo niespodziewanie spowodowała przyśpieszony rozwój edukacji informatycznej. Największymi wyzwaniami z jakimi musieli się zmierzyć nauczyciele w tym czasie było znajdowanie sposobów na nawiązanie kontaktu z uczniami i utrzymanie ich zaangażowania oraz motywacji. Kiedy zorientowaliśmy się, że izolacja może potrwać dłużej, przenieśliśmy naszą szkołę a przede wszystkim nauczanie na darmową platformę Microsoft Office 365. Dzięki  temu rozwiązaniu każdy nauczyciel i uczeń ma możliwość dostępu do aplikacji typowo szkolnych, np. Power Point czy Excel, Word,  ale też komunikację przy wykorzystaniu Teams czy dostęp do materiałów umieszczanych w zasobach OneDrive’a. W tym trudnym okresie zapewnienie bezpieczeństwa w sieci naszym uczniom miała dla naszej szkoły kluczowe znaczenie. Dlatego właściwie zabezpieczone konta uczniowskie, brak możliwości  dołączenia do naszej wirtualnej szkolnej społeczności osób niepowoływanych z zewnątrz czy bezpieczne spotkania on-line były dla nas priorytetem. Wszystko to dawała nam platforma MSO 365. To był bardzo intensywny czas poszerzania kompetencji informatycznych zarówno dla dzieci, nauczycieli, ale także wielu rodziców. Była to trudna lekcja dla nas wszystkich, ale daliśmy radę. Będziemy się strać dalej rozwijać nasze umiejętności w tym zakresie.
Zaś już dziś możemy się pochwalić  tytułem „Szkoły w Chmurze”, który przyznawany jest placówkom, wykorzystującym w sposób innowacyjny technologie Microsoftu. Obecnie korzystamy z wielu rozwiązań, umożliwiających nam efektywniejszy i skuteczniejszy sposób komunikowania, nauczania i uczenia się, doskonalenia umiejętności współpracy w wirtualnej rzeczywistości oraz rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, jak się okazuje niezbędnych we współczesnym świecie.

  • Posted on lipiec 6, 2020 - 9:40 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™