Wydarzenia

Laboratoria Przyszłości- wykorzystanie 100% środków

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Otrzymaliśmy środki finansowe w wysokości 81 300 zł, które zostały przeznaczone na zakup nowego wyposażenia sali (meble, stoliki, taborety, biała tablica) oraz nowych urządzeń technologicznych i pomocy naukowych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji przyszłości: drukarka 3 D z zestawem filamentów, aparat fotograficzny, stacja lutownicza, LEGO® Education SPIKE™ Prime, roboty Photon EDU wraz z zestawem, sprzęt do nagrywania, rejestrowania obrazku oraz dźwięku (m.in. mikrofony, lampy, statywy, gimbal), narzędzia do drewna i metalu, krosna, klocki, zestaw elektroniczny, zestaw edukacyjny Arduino, żelazko, deska do prasowania i wiele innych pomocy między innymi: farby, pistolety na gorąco, szczypce, mazaki, itd.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych (m.in. techniki, informatyki, plastyki, matematyki), zajęć pozalekcyjnych, rewalidacyjnych, kółek zainteresowań. Będzie dostępny także podczas imprez i uroczystości szkolnych. Wzbogacenie bazy dydaktycznej naszej szkoły umożliwi prowadzenie interesujących, angażujących zajęć dla uczniów, będzie sprzyjać rozwijaniu ich umiejętności praktycznych, uzdolnień i predyspozycji zawodowych. Uczniowie rozwiną umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie programowania, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, ale również nauczą się pracy zespołowej, dobrej organizacji, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

  • Posted on sierpień 31, 2022 - 7:59 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™