Wydarzenia

Laboratoria przyszłości – I

Jednym z materiałów, które uczniowie klas 4-6 poznają na lekcjach techniki w szkole podstawowej jest drewno i materiały drewnopochodne. Jest to piękny, naturalny i ekologiczny materiał o bardzo szerokim zastosowaniu o czym mogli się już przekonać nasi wychowankowie. Jednak jego obróbka wcale nie jest taka łatwa. Dzięki narzędziom i urządzeniom zakupionym z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klas 5 mieli możliwość doświadczyć przerzynania, piłowania, skrawania czy szlifowania drewna. Oprócz korzystania z narzędzi jak kątownik, imadło, piła, tarniki, pilniki, dłuta dużym zainteresowaniem cieszyła się wiertarka elektryczna, za pomocą której dzieci wierciły otwory. Niektórym udało się nawet przewiercić dość grubą deskę! Dzięki tym zajęciom uczniowie w bezpiecznych warunkach mogli: poznać różne rodzaje obróbki, posługiwać się narzędziami, przyborami i urządzeniami, dokonać pomiarów czy obserwować i poznawać właściwości drewna.
Link do galerii zdjęć

#Laboratoria Przyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci

  • Posted on styczeń 17, 2023 - 8:06 am
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™