Wydarzenia

Sukcesy na Mistrzostwach Polski Psich Zaprzęgów

W dniach 08-09.11.2014 r. w Witowie-Piątku (geometrycznym środku Polski) odbyły się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Mistrzostwa te organizował Łódzki klub Wataha. Nasz klub wydelegował 16 osób startujących w Pucharze Polski. Po dwu dniowym zmaganiu się z trasą Justyna Nowroth wraz z Principessą wywalczyły 6 miejsce w kategorii Bikejoring Kobiet i pierwsze miejsce w kategori NB (psy czysto rasowe). Natomiast w Bikejorinu Mężczyzn Kamil Ogiegło i Odyn ulokowali się na 8 pozycji, a tuż za nimi Tomasz Guguła z Kuflem. W kategorii Canicross Kobiet złoto oraz tytuł Mistrzyni Polski 2014 zdobyła Weronika Jurek wraz ze swoją Kirą z przewagą 62 sekund nad drugą zawodniczką. W kategorii Canicross Mężczyzn złoto i tytuł Mistrza Polski 2014 zdobył Karol Paluch ze swoją Kometą i 10 sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem, jego brat Mateusz ulokował się tuż za podium zajmując ze Smokim 4 miejsce w tej konkurencji.

W kategorii Canicross Junior Kobiet Aleksandra Kaputa i Lucky zajęli 1 miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski 2014 z 30 sekundową przewagą nad drugą zawodniczką Moniką Byrgiel, która wraz ze swoją suczka Alpiną zdobyła tytuł V-ce Mistrzyni Polski 2014, natomiast Wiktoria Bober i Roxi zajęły miejsce 3 a tym samym tytuł 2 V-ce Mistrzyni Polski. Nasza Kinga Pamuła wraz z Jacksonem zajęli 4 miejsce. W kategorii Canicross Junior Mężczyzn miejsca kolejno zajęli: Adrian Guguła i Sonia miejsce 1 i tytuł Mistrza Polski 2014 ze sporą przewagą nad kolejnym naszym zawodnikiem Dawidem Paluchem i Luną który zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski, kolejno Mieczysław Paluch i Axel zasłużone miejsce 3, Szymon Guguła miejsce 4 wraz ze swoim Bolidem, a Kacper Chrostek z Yuki miejsce 5.

W kategorii D0 czyli zaprzęg dwu psi na miejscu 7 ulokował się Jakub Skrzyński ze swoimi pieskami Grafitem i Sleipnirem. Trzech naszych nowych klubowiczów na MP zaliczyło kolejny etap biegu licencyjnego, który w przyszłości umożliwi im start w Pucharze Polski, są to: Julia Talapka i Baret, Kinga Baran i Nessi oraz Eryk Paleczny i Silvera.

Dodatkowo nasz klub wystawił sztafety Canicrosowe zdobywając tym samym złoto i srebro.

Na zakończenie chcieliśmy podziękować organizatorom, naszym sponsorom: Panu Ernestowi Pacutowi i Firmie Kamax z Przytkowic, Nakarm Pupila z Bielska Białej i Gminie Kalwaria Zebrzydowska za wsparcie oraz Wam drodzy zawodnicy za świetną rywalizację jak również miłą atmosferę na zawodach. Do zobaczenia za kilka dni na kolejnych zawodach w Mikołowie, hej!

Autor: Justyna Nowroth

• Posted on listopad 13, 2014 - 4:59 pm