Wydarzenia

Wyjazd do Krakowa

Dnia 18 września klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Rano przywitała ich pochmurna i zimna aura. Jednak to nie było przeszkodą dla drugoklasistów, którzy z ogromnym zainteresowaniem śledzili zabytki dawnej stolicy Polski. Podziwiali uliczki prowadzące do starego rynku krakowskiego, Sukiennice pełne turystów, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, zabytkowa płytę, gdzie Tadeusz Kościuszko złożył przysięgę, Bramę Floriańską oraz Barbakan. Z zachwytem obserwowali liczne gołębie spacerujące po uliczkach tego miasta. Zajadając słynne krakowskie obarzanki , wsiedli do tramwaju, którym dojechali do Opery Krakowskiej na spektakl pt.: Muzyka i Magia”. Tutaj podziwiali wspaniałą grę aktorów i piękny śpiew, przypominając sobie bajki : „ Kopciuszek”,  „Czerwony Kapturek” i „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Występ bardzo podobał się wszystkim uczniom. Zadowoleni, zmęczeni i podekscytowani wrócili do Przytkowic.

Wychowawczynie klas:2a i 2b

GALERIA

  • Posted on Październik 6, 2019 - 6:51 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™