Wydarzenia

Biblioteka Szkolna w nowym lokalu

   Czytanie książek nie należy do ulubionych zajęć uczniów. Aby zachęcić do sięgania po lekturę Dyrekcja naszej szkoły wygospodarowała środki finansowe na stworzenie miejsca przyjaznego dla czytelnika. Nowe książki, regały, a nade wszystko czytelnia ze ścianami zdobionymi bajkowymi motywami, bujany fotel zapraszający, aby usiąść i poczytać albo przysiąść na miękkim dywanie z książką w ręce.

        8 czerwca tego roku miała miejsce uroczystość otwarcia tego tego lokalu. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz i przedstawiciele lokalnego samorządu, dyrektorzy sąsiednich szkół,  ks. Proboszcz, przewodnicząca Rady Rodziców, zaprzyjaźniona bibliotekarka reprezentująca Bibliotekę Publiczną oraz nauczyciele języka polskiego.          Zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod kierownictwem wychowawczyń oraz prezentację multimedialną promującą czytelnictwo. Pan Burmistrz przeczytał opowiadanie o chłopcu, który nie chciał czytać książek, ale umiejętnie zachęcony przez bibliotekarkę wypożyczył książkę.  Na zakończenie spotkania Pani Maria Balcer przeczytała kilka swoich wierszy.

         Zgromadzonym gościom bardzo podobał się lokal i przedstawiony program artystyczny. Pan Burmistrz przygotował nagrodę w kwocie 1000,00 zł z przeznaczeniem na zakup książek.
        Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej.

  • Posted on czerwiec 22, 2022 - 5:41 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™