Wydarzenia

Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska

Uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami odwiedzili niedawno Wrocław – przepiękne miasto. Spędzili w nim trzy dni pełne intensywnych doznań i różnorodnych przeżyć. Każdy uczestnik wyjazdu znalazł tam zapewne coś, co go interesuje. Miłośnicy zabytków i historii spacerowali po starej części miasta, oglądali Rynek z pięknym Ratuszem, Rynek Solny, Ostrów Tumski z przepiękną katedrą, pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. 

Koneserzy sztuki mieli okazję podziwiać przepiękne barokowe wnętrze Auli Uniwersytetu Wrocławskiego – Oratorium  Marianum. Mogli oglądać  zbiory malarstwa, rzeźby i  rzemiosła artystycznego Muzeum Narodowego. Przysłowiową wisienkę na torcie był Pawilon Czterech Kopuł, gdzie podziwialiśmy współczesną sztukę.

Panorama Racławicka  odnowiona, w pełnej krasie, jest miejscem, które także odwiedziliśmy. Tam, znawcy historii i miłośnicy sztuki podziwiali przepiękne  batalistyczne arcydzieło. Mieli możliwość dzięki obrazowi i dźwiękowi przenieść się na Racławickie pole. To jest szczególne miejsce dla nas, ludzi kultywujących tradycję kościuszkowską.

Uczniowie, którzy interesują się światem roślin i zwierząt spacerowali po wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Oglądali zwierzęta małe i duże, które  prezentowały z wdziękiem swe uroki zwiedzającym. Oczywiście,  największe wrażenie robi Afrykarium.

 Zwierzęta towarzyszyły nam w dzień i w nocy. Nasze miejsce noclegowe sąsiadowało z „Krainą koni” z pięknym torem wyścigów konnych.

W Hydropolis Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie, wykorzystując nowoczesną technologię, dowiedzieliśmy się wiele o wodzie, stworzeniach, które w niej żyją i wrocławskich wodociągach. Słynna wrocławska fontanna powitała nas multimedialnym pokazem światła i dźwięku.

W czasie 3 dni zwiedzania towarzyszyły nam krasnale, które jeden z uczestników wycieczki pieczołowicie fotografował. Pan przewodnik  fachowo oprowadzał nas po Wrocławiu, pięknie o nim opowiadał. Widać, że był to człowiek zakochany w tym mieście. No cóż, Wrocław jest tak pięknym i urokliwym miejscem, że można się w nim zakochać, a nawet w nim zamieszkać.

  • Posted on czerwiec 27, 2022 - 9:39 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™