Wydarzenia

„Do hymnu”

W czwartek – 10 listopada nasze szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.  W tym roku wspólne śpiewanie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11.11 było poprzedzone akademią, na której dzieci i młodzież prezentowała różne polskie pieśni patriotyczne. Rozmawialiśmy o tym za co kochamy naszą Ojczyznę, co w niej cenimy, z czego jesteśmy dumni. Przypomnieliśmy sobie różnorodne, przepiękne krajobrazy, które możemy w Polsce podziwiać. Mieliśmy okazję kosztować polskie smaki.

Wszystkim uczestnikom obchodów udzieliła się atmosfera tego szczególnego święta. Ogarnęła nas radość i duma, a z serc małych i dużych Polaków zebranych w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach  popłynęła droga nam melodia naszego hymnu i pięknie brzmiące słowa… „Jeszcze Polska nie zginęła….”

Iwona Warmuz

GALERIA

  • Posted on listopad 14, 2022 - 7:58 pm
  • By admin
  • Posted in


© Created by Jocker™